O mnie

Jestem Karina.

Zamieniam problemy na wyzwania aż do rozwiązania.

Uwielbiam uczyć siebie i innych.

Od zawsze pracuję z dziećmi z niepełnosprawnościami we wszystkich etapach edukacji. Jestem oligofrenopedagogiem, terapeutą wczesnego wspomagania rozwoju, specjalistą od autyzmu. Tworzę indywidualne metody komunikacji i relacji z dziećmi i uczniami. Bazuję na mocnych stronach uczniów. Edukacyjnym priorytetem, który jest podstawą sukcesu dziecka jest proces „krok po kroku”, dopasowanie do ucznia, bazowanie na jego zainteresowaniach.

Społecznikostwo mam we krwi.

Trudno się z tego wyleczyć. W swoim miejscu pracy tworzę kluby dla rodziców i grupy wsparcia dla kreatywnych mam. Realizuję projekty i promuję pracę zespołową.

Współpraca z rodzicami, nauczycielami i terapeutami jest dla mnie bezcennym doświadczeniem.

Uważam, że ostatecznie rodzice w sprawie swojego dziecka zawsze mają rację. Doceniam tych rodziców, którzy biorą sprawy w swoje ręce. Uczę jak zdobywać fundusze na kosztowną terapię, rehabilitację i sprzęt. Tworzę indywidualne „recepty” na „indywidualne” problemy na już. Słucham z empatią i dyskrecją. Skutecznie motywuję. Czaruję rzeczywistość akceptacją, optymizmem i rozwiązaniami.

Pokazuję, że efekty edukacji i terapii nie zależą tylko od wielości godzin i mnogości rodzajów. To najpierw praca rodziców, nauczycieli i terapeutów: poznanie, uważność, cierpliwość, codzienność, komunikowanie się, relacyjność. Weryfikowanie marzeń i ambicji dorosłych względem dziecka. Praca „bez przeskakiwania” etapów i skupianie się na  bazowych umiejętnościach dziecka. Krok po kroku do dobrostanu dziecka.

Moje motto:

„rzeczy nieuświadomione są rzeczami niezrealizowanymi”

.

Skreślam „nie”:

niemożliwe,

nie da się,

nie uda się,

nie dam rady

grupa na Facebook

Bezpieczna przystań dla mam. Wejdź do zamkniętej grupy i poczuj moc teamu.

LINK DO GRUPY

FANPAGE WSPIERALNIA

Bądź na bieżąco i aktywnie. Tu się dzieje. Polub teraz, obserwuj, komentuj, pisz.

LINK DO FANPAGE

Dołącz do newslettera – POZYTYWNIE CIĘ DOŁADUJĘ

Miły list  to doskonały sposób na gorsze i dobre chwile tygodnia.

Na gorsze dni  frustracje, zmęczenie i zwykłą bezsilność.Na dobre dni, by były jeszcze lepsze. 

Tylko do Ciebie  popłynie garść porad, inspiracji, informacji i motywacji  na cały tydzień.