Nigdy nie zostawaj sama!

Te słowa najczęściej mówią mamy, które przeszły już kawałek drogi.

Szukaj i znajduj osoby, które możesz pytać i słuchać.

Dobrze, jeśli ta osoba rozumie twoją sytuację. Nieważne czy to będzie spotkanie z inną mamą,czy prośba o radę osoby, które spotykasz przy okazji terapii czy edukacji dziecka. Nie bój się odmowy, zbycia. Inicjuj kontakty. Zadawaj pytania. Bądź doinformowana. 

Wsparcie matek daje ogromną siłę.

Może to być nieformalna grupa lub Klub Rodzica działający w Twojej okolicy. Nie ma? Załóż. Trzy osoby to już grupa. Wystarczy się spotkać. Facebook jest również miejscem działania grup skupiających rodziców, zwłaszcza mamy. Zainteresuj się zamkniętą grupą na facebook Mamo teraz Ty. Pamiętaj. Rodzice są kopalnią informacji i podpowiedzi, których możesz potrzebować.

Wykorzystaj możliwości stowarzyszeń i fundacji.

Zacznij od szukania w pobliżu twego miejsca zamieszkania. Szukać możesz także w internecie. Dzięki organizacjom otrzymasz pomoc prawną, informację, założyć subkonto , pozyskiwać 1% z podatku na terapię, leczenie, rehabilitację. Korzystaj z możliwości szkoleń, kursów i konsultacji. 

Podrzuć swoje  „koła ratunkowe” do komentarza. Samopomoc matek jest najlepszą pomocą. Zobacz ile możliwości pomocy znajdziesz bez wychodzenia z domu. Zajrzyj koniecznie tutaj : MAMOPOMOC .