Baza to punkt wyjścia, miejsce początkowe, zaplecze. To podstawa i fundament w myśleniu i w działaniu. Baza decyduje o naszych wyborach i postrzeganiu. Dotyczy to również postrzegania naszego dziecka i wyboru jego ścieżki wychowawczej, opiekuńczej, edukacyjnej i terapeutycznej. Zaplecze naszych wartości i przekonań ma wielki wpływ na nas samych.

#bazownikrodzica1

Jestem jak ogrodnik, mój kwiat jest najpiękniejszy!

„ Rodzice są jak ogrodnicy, którzy kupują nasiona. Tyle, że w przypadku dzieci nie ma takich ładnych torebeczek, gdzie widać, co z każdego nasionka wyrośnie i instrukcji jak się o to nasionko troszczyć. Wszystko jest wymieszane, wsadza się rękę do worka i bierze co popadnie. Gdy rodzice zaczynają hodować swoje nasionko, to mogą mieć marzenie,by wyrósł z niego dąb. Ale może się okazać, że zasadzili bratek. I wtedy rodzic,który się uprze przy dębie, będzie próbował z bratka zrobić dąb. A w rezultacie nie będzie ani dębu ani bratka. Wyhoduje coś bardzo nieszczęśliwego. I skrzywdzi to nasionko.Mądry rodzic w takiej sytuacji dowie się jak hodować bratki i zrobi wszystko, by jego bratek był jak najbardziej udany.” Wojciech Eichelberger

E

znasz swoje dziecko jak nikt inny

E

tworzysz  najgłębszą i najmocniejszą więź ze swoim dzieckiem

E

masz największy wpływ na swoje dziecko

E

dajesz dziecku codzienność

E

wiesz  jak najlepiej pomóc swojemu dziecku

E

możesz zacząć pomagać dziecku od razu

E

codzienność opierasz na relacjach z dzieckiem

Bardziej od terapii dziecko potrzebuje rodziców, rodzeństwa i  bliskich  ! Najlepszą terapią są relacje! Podziel się swoim doświadczeniem.